ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4377361
*
nr 437 7361
Spegel
höjd: 235 (nyprod.)
Utrop:
2.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 22:00:28
1
2.000 kr
4/11 18:17:17
2
2.300 kr
5/11 12:00:55
1
2.800 kr
5/11 16:18:31
2
2.600 kr
5/11 16:22:27
2
2.800 kr
5/11 16:24:16
2
2.900 kr
5/11 20:38:05
1
3.500 kr
6/11 13:19:51
2
3.100 kr
6/11 13:42:57
2
Vinnande bud
6/11 15:46:28
2
justering av budtak
6/11 15:49:20
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 437 7361
Spegel
höjd: 235 (nyprod.)
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 22:00:28 | 1 | 2.000 kr |
4/11 18:17:17 | 2 | 2.300 kr |
5/11 12:00:55 | 1 | 2.800 kr |
5/11 16:18:31 | 2 | 2.600 kr |
5/11 16:22:27 | 2 | 2.800 kr |
5/11 16:24:16 | 2 | 2.900 kr |
5/11 20:38:05 | 1 | 3.500 kr |
6/11 13:19:51 | 2 | 3.100 kr |
6/11 13:42:57 | 2 | Vinnande bud |
6/11 15:46:28 | 2 | justering av budtak |
6/11 15:49:20 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:14